Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale "Cindrelul - Junii" Sibiu


Ansambluri folclorice, formaţii de dansuri populare, grupuri vocale din judeţul Sibiu

Ansambluri folclorice

 

Ansamblul Folcloric Profesionist “Cindrelul – Junii Sibiului” al Centrului Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale – ansamblu profesionist

 

Ansamblul Folcloric “Ceata Junilor”

al Casei de Cultură a Municipiului Sibiu

Ansamblul “Ardealul “ al Casei de Cultură a Studenţilor Sibiu

Ansamblul “Izvoraşul” al Clubului Independenţa Sibiu

Ansamblul “Cununa” al Casei de Cultură Agnita

Ansamblul Clubului  de Copii Agnita

Ansamblul “Doina Visei”  al Casei de Cultură Ocna Sibiului

Ansamblul “Purtata Avrigului” al Casei de Cultură Avrig

Ansamblul “Purtata” al Casei de Cultură a Sindicatelor Mediaş

“Purtata” al Casei de Cutură a oraşului Bazna

Ansamblul “Sometra” al Casei de Cultură Copşa Mică

Ansamblul “Cibinul” -  Palatul Copiilor  Sibiu

Ansamblul “Ciobanaşul” (copii) al Căminului Cultural Tilişca

Ansamblul “Hârtibaciul”al Casei de Cultură “Ilarion Cocişiu” Agnita – copii

Ansamblul “Mugurii primăverii” al clubului Elevilor din Tălmaciu

Ansamblul “Doina Secaşelor” al Căminului Cultural Păuca

Ansamblul “Coconita “ al Căminului Cultural Bratei

Ansamblul « Hora de la Rusca » al Căminului Cultural Sebeşul de Jos

Formaţia de dansuri populare a Căminului Cultural Chirpăr

Formaţia de dansuri populare a Căminului Cultural Reţiş

Formaţia de dansuri populare a  “Marginea” a Căminului Cultural Jina

Formaţia de dansuri a F.D.G.R. Sibiu

Formaţia de dansuri a U.D.M.R. Sibiu

Formaţia de dansuri ţigăneşti

“ Fetele Rromance” – Valea Viilor

Formaţia de dansuri populare “Căluşarul” al Căminului Cultural Biertan

Formaţia de dansuri populare  a Căminului Cultural Aţel

Formaţia de dansuri populare  a Căminului Cultural Apoldu de Jos

Formaţia de dansuri populare  a Căminului Cultural Slimnic

Formaţia de dansuri „Căluşerul“ -  a Căminului Cultural Răşinari

Ansamblul Doina Dârlosului

Formaţia de dansuri populare din satul  Mohu, comuna Şelimbăr

Formaţia de dansuri populare « Căluşarii » Căminului Cultural din Poplaca

Formaţia de fluieraşi a Căminului Cultural Jina

Formaţia de fluieraşi a Căminului Cultural Răşinari

Formaţia de dansuri populare fete - Răşinari

Formaţia de fluieraşi a Căminului Cultural Sadu

Junii şi junesele din Tălmăcel

Formaţia de dansuri populare a oraşului Cisnădie

Ceata de căluşari din Cristian

Ansamblul Şcolii generale „Badea Cârţan” din Cârţişoara

Ansamblul Coconiţa al Şcolii generale din Blăjel

Ansamblul de dansuri populare din Turnu Roşu

Ansamblul de copii Ardealul, din Sălişte

Corul „CAEDONIA”

Corul Mitropoliei Sibiu

Grupul Facultăţii de Teologie din Sibiu

Corul Academiei Trupelor de Uscat „Nicolae Bălcescu ” Sibiu

Corul “Reuniunea Română de Cântări din Sălişte”

Corul “Sf. Nicolae”al Bisericii Ortodoxe Sf. Nicolae - Agnita

Corul mixt din Miercurea Sibiului

Cor mixt - Răşinari

Cor bărbătesc bisericesc

Corul bisericii Evanghelice din Copşa Mică

 

 

Grupuri vocale

Grup vocal Gura Râului al Căminului Cultural

Grup vocal al Căminului Cultural Jina

Grup vocal feminin  al Căminului Cultural Nocrich

Grup vocal bărbătesc al Căminului Cultural Nocrich

Grup vocal pe două voci a Căminului Cultural Valea Viilor

Grup vocal de femei din Săsăuşi

Grup vocal bărbătesc din Chirpăr

Ansamblul vocal de copii „Mărgineni” din Sălişte

Grup vocal Tilişcuţa din Tilişca

Grup vocal  mixt din Alţâna

Grup vocal din Ghijasa de Sus

Grup vocal bărbătesc Mihăileni

Grup vocal  mixt Brateiu

Grup vocal de femei din Ernea

 


sus ↑

2010 Centrul judetean pentru conservarea si promovarea culturii traditionale "Cindrelul - Junii" Sibiu

Termeni si conditii | Contact | Diverse