Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale "Cindrelul - Junii" Sibiu


Solişti, rapsozi şi interpreţi de muzică populară din judeţul Sibiu

Interpreţi de muzică populară

 

Nineta Popa - Boişoara – Vâlcea

Maria Lia Bologa- Marpod - Sibiu

Părău Marcel – Coveş – Agnita

Alina Bîcă – Sibiu

Alina Pinca – Alba

Sebastian Stan - Sibiu

Viorica Telcean – Bistriţa

Albu Ioan – Sibiu

Robert Târnăveanu – Şeica Mare

Camelia Cosma Stoiţă – Gura Râului

Gabriela Nistor – Sibiu

Doiniţa Sâmbotin - Sibiu

Dumitru Muţiu – Sibiu

Ilie Muţiu  - Sibiu

Maria Badiu  - Sibiu

Maria Lepindea – Gura Râului

Ioan Medrea – Sibiu

Maria Munteanu – Loamneş

Victoria Meiţescu – Sibiu

Constantin Notar – Agnita

Tuţă Gabriela – Sibiu

Rodica Popa Comăniciu – Sălişte

Cosmina Vidican – Sibiu

Suciu Aurelian – Şoroştin

Ilie Sădean – Ocna Sibiului

Rosalim Daniel – Şura Mare

Andra Hordobeţ – Ilimbav

Anca Mărginean – Avrig

Dragomir Radu

Traian Stoiţă – Gura Râului

Costel Popa - Mediaş

 

Părău Florin – Agnita

Părău Doina – Agnita

Voina Ana – Ocna Sibiului

Iosif Vasile – Ocna Sibiului

Muntean Nicolae  (taragot)- Jina

Rusu Paraschiva- Nocrich

Stănuţ Anişoara- Şura Mare

Emilia Munteanu – Alma Dumbrăveni


Solişti copii

Teodora Ciocănea – Miercurea Sibiului

Dorin Râşnoveanu

Dragomir Tiberiu

Laura Lăcătuş

Ionuţ Precup

Laura Belei


Rapsozi

Maria Goian – Chirpăr

Olimpia Chirtop – Fofeldea – Avrig

Letiţia Cheşcu – Mihăileni - Agnita

Vasile Lascu – Mihăileni – Agnita

Ioan Lupşa – Coveş

Mircea Marcoş – Dumbrăveni

Ariton Tarnu – Mediaş

Maria Şerb – Mediaş

Pupăză Ioan – Retiş

Bărdaş Ioan – Retiş

Târziu Ana  ( Ana lui Vlaicu )- Coveş

Nistor Ana – Beneşti

Nistor Eugenia – Beneşti

Gavrea Ana  - Maria Stoica – Săsăuşi

Armenciu Maricica – Nocrich

Demian Lucreţia – Hosman

Muntean Nicolae – Apoldu de Jos

 


sus ↑

2010 Centrul judetean pentru conservarea si promovarea culturii traditionale "Cindrelul - Junii" Sibiu

Termeni si conditii | Contact | Diverse